Türkiye Cumhuriyeti

T.C. Duşanbe Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Pakistan Için Yardım Kampanyası , 27.09.2010

T.C. Duşanbe Büyükelçiliği Duyurusu (27.09.2010)


T.C. Duşanbe Büyükelçiliği`nce 21 Eylül 2010 tarihinde Tacikistan`daki Türk vatandaşlarını bilgilendirme amaçlı bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Bu vesileyle Büyükelçi Akif Ayhan, Pakistan`da yaşanan sel felaketi nedeniyle dost ve kardeş Pakistan’a yönelik yardım kampanyasına katkıda bulunulması çağrısını iletmiştir.

Büyükelçi ayrıca, Tacikistan`daki bazı son gelişmeler dolayısıyla hem şahsen hem kuruluşlar bünyesinde vatandaşlarımızın temkinli davranmaya devam etmeleri  hususunun taşıdığı öneme işaretle, herhangi bir seyahat kısıtlaması sözkonusu olmamakla birlikte ülke içinde belirli mahallerin olabilecek hassasiyetine dikkat çekmiştir.

Öte yandan, Tacikistan`daki Türk toplumunun mahalli halkla uyumlu birliktelik sergilediğinin ve Türkiye ile Tacikistan arasındaki geleneksel dostluk, kardeşlik ve işbirliği bağlarının güçlenerek süreceğinin altının çizildiği Büyükelçilikteki buluşmada vatandaşlar; konsüler, ticari ve sosyal hizmetlerin sağlanmasında Büyükelçiliğin gayretlerine teşekkür ederek, temsilcilerimizin toplumun içinde ve yanında samimi mevcudiyet göstermesinden duyulan memnuniyeti belirtmişlerdir.

Nihayet, Duşanbe`deki görev süresinin sona ermek üzere olduğu bilgisini aktaran Büyükelçi Ayhan, 2006-2010 döneminde vazife üstlendiği Tacikistan`da toplumla irtibatlar ve mesleki açıdan verimli deneyim edindiğini hoşnutluk ifadesiyle vurgulamıştır.

Saygıyla duyurulur.